Selamlar tekrardan :)

kablosuzkedi

Nam-ı değer kablosuzkedi yani bendeniz Gökhan Kandemir kedi sever, müzisyen ve yazılımcı bir vatandaş. kablosuzkedi adını yaklaşık 5 yıl önce alakasız bir şekilde rüyamda gördüm daha sonra dünyalar güzeli kedim poğaca'dan ilham alarak bu kanalı açmış bulunmaktayım. Yaklaşık 13 yaşında Lise hocası Hakan Erkan tarafından yazılıma yöneltilmiş meraklı bir Yüksek Bilgisayar Mühendisidir. Şimdi bakınca 16 yıl olmuş vay be.. Eğer bu sayfayı ziyaret ediyorsanız; ne yapar ne ederim diye merak etmişsiniz demektir :)Yazılım hayatıma GW Basic , Q basic, Pascal ile başlayıp daha sonra Visual Basic 6 ile devam ettim. Lise 3 de Borland Delphi 7 görerek artık resmen bu yola baş koyacağımı anlamıştım. Elektronik de bildiğimden dolayı Mikroişlemcilere de kod yazmaktan geri kalmadım elbette :) Delphi 7 ile yaklaşık 8 yıl uğraştım ve hiç bırakmadım diyebilirim. Bu süre zarfında Restoran Otomasyonları, Muhasebe Uygulamaları, Öğrenci Otomasyonları, Dershane Yönetim Sistemleri, Personel Devam Kontrol Sistemleri(PDKS), Fabrika Otomasyonları, Veri Analiz Uygulamaları, Öğrenci Sınav Yerleştirme Sistemleri gibi birçok masaüstü uygulama yazmışlığım vardır. Daha sonra bir Fatura Ödeme Programı yazmış olduğum bir müşterim tarafından zorla web platformuna giriş yapmış oldum. Saçma sapan bir baklavacı web sayfası yaparak PHP ile tanıştım. Oldukça hoşuma giden bir dil olmasından dolayı birazcık bu dile kafayı yordum elbette. Daha sonra birkaç kere işi öğrenmek için dinamik web sayfaları yaptım ve baktım ki bu iş sadece backend ile olmayacak (aslında olur ama o zaman ne bir ekibim vardı ne de bu işe kafayı yoran arkadaşım) frontend'e merak salıp kendi kendime CSS, JavaScript ve Jquery nedir ne işe yarar bakmaya ve öğrenmeye başladım da allahtan eli ayağı düzgün işler çıkartabilir oldum :) O zaman bu zamandır Web ile uğraşırım.Üniversiteyi bence Türkiye'nin en yaşanabilir şehri olan Adana'da Çukurova Üniversitesi'nde okudum. Üniversiteden mezun olduğumda Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi (CERN)n'de işe başladım ki aslında kariyerimin gerçekten başladığı nokta oldu. Eğer CERN hakkında bilgi sahibi değilseniz tanrı parçacığının bulunduğu, yer altında yapılan deney diye gazetelerden, haberlerden duymuş olabilirsiniz. Eee bu da tanıdık gelmediyse buyrun efenim CERNPeki Orada Ne yaptın be adam!!

Genel olarak deneyden çıkan sonuçlarla işimiz vardı. Bizim grubumuz Computer Operators ekibimizin adı Site Support Team idi. Benim görevim ise; deneyden çıkan verileri dünyada çeşitli yerlerde bulunan merkezlere göndermekti. Bu sistemin admini, geliştiricisiydim. CERN' de yoğun bir şekilde Python, Shell ve Veri Madenciliği algoritmaları kullandım. Çünkü işimiz Big Data ile ilgiliydi. Burada HADOOP ile karşılaştım ve öğrenmek üzere sürekli çalışmak durumunda kaldım. Yine CERN' de Java gibi mükemmel bir dille tanışmış oldum. Yine kendi kendimizi geliştirmek amacıyla çeşitli konularda da araştırmalar yaptım tabiki.Peki CERN'den dönünce

Buradaki kontratım bittiğinde ise ülkeme geri dönüş yaptım ve mobil platformlara birazcık merak salmaya başladım. Bir yazılım ajansında ekip lideri olarak yaklaşık 4 ay kadar çalıştım. Burada E-ticaret sistemleri üzerine tecrübem oldu ve gerçekten bana katkısı büyük oldu. Burada var olan sistemler için hem android hem de ios platformları için e-ticaret mobil uygulaması yapmışlığım vardır. Burada kendimi gerçekten çok iyi şekilde geliştiremediğime inandığımdan dolayı işten ayrıldım ve BiTaksi firmasında getir uygulamasında sözleşmeli olarak çalıştım. Buradaki işim bittiğinde ise Turkcell de Turkcell ve Superonline projelerinde çalışma fırsatı buldum. Burada bu sistemleri Java kullanarak ekip ile kodladık. Daha sonra AVEA'dan gelen teklifle AVEA (şimdiki adıyla TürkTelekom)' da çalışmaya başladım. Yaptığım iş ise baz istasyonlarından gelen alarmlara kod yazmak diyebilirim. Buna paralel olarak özel bir eğitim kurumunda web teknolojilerini öğretmekte, başka bir özel organizasyon şirketinde ise Yazılım üzerine eğitim seminerleri vermekteyim. Özel olarak dersler vermekte ve bildiğiniz gibi bu alanlarda verdiğim tüm eğitimlerin derslerini kablosuzkedi isimli Youtube kanalımdan yayınlamaktayım (Şuanlık sadece %40'ı kanalımda var maalesef ama gittikçe güncelliyorum.) Yeni teknolojileri yakından takip ederek Angular JS2, TypeScript üzerine çalışmaları da ihmal etmemekteyim.

İletişim

Bana ulaşmak istiyorsanız; 0507 715 8109 numaralı telefondan yada gokhan@gkandemir.com mail adresinden ulaşabilirsiniz.